KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15769472
nr 1576 9472
Henning Hougaard
(1922-1995)
Oljemålning, Henning Hougaard (1922-1995), vintermotiv med Orrar. Signerad. Olja på duk, 49x75 cm, yttermått inklusive ram: 68x93 cm
Henning Hougaard, född 1922 i Köpenhamn, död 1995 i Malmö, målare,
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 6 november 2023
kl 19:45:06
500 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr
Henning Hougaard
Läs mer om Henning Hougaard